ســئو سایت

ســئو تضمینی صفحه اول گوگل و لینک بالا

ریبار وب با سابقه ۱۳ ساله دارای دپارتمان های مختلف در زمینه ی سئو سایت فعالیت دارد  ،ما در تلاش هستیم تا بهترین و بالاترین کیفیت انجام خدمات سئو را برای مشتریانمان فراهم کنیم و این مهم جزء با رعایت و دقت در انجام تمامی فاکتور های مورد تایید گوگل امکان پذیر نمی باشد، ریبار وب انتخاب افراد حرفه ای و دقیق برای یک ارتباط و همکاری طولانی مدت .

با سئــو سایت در رتبه اول کسب و کار خود باشید

قرار گیری در صفحه اول گوگل به معنای قرار گرفتن در بین ۱۰ نفر اول کسب و کارتان میباشد که هر مشتری در هر جای جهان به آن زبانی که شما سایت تان را سئو کردید در گوگل جستجو انجام دهد شما را پیدا کند و جهت خرید یا فروش با شما تماس بگیرد.

برای مشاوره کلیک کنید

انواع SEO سایت

سئو وب سایت روش ها و مدل های مختلفی دارد و به صورت کلی به سه دسته : ۱.سئو کلاه سفید ۲. سئو کلاه سیاه ۳. سئو کلاه خاکستری دسته بندی میشوند که آیتم های زیر قابل انجام در هر یک اروش های ذکر شده میباشد که ما در ریباروب فقط از روش کلاه سفید استفاده مینماییم…

On-page SEO

سئو داخلی

این نوعی از سئو است که احتمالاً با آن آشنا هستید. بهینه سازی درون صفحه شامل تمام مواردی است که خوانندگان شما هنگام بازدید از وب سایت شما خواهند دید. در بیشتر موارد، این به معنای محتوا است..

ادامه مطلب

Off-page SEO

سئو خارجی

تعریف سئوی خارج از صفحه کمی دشوارتر است. اولین – و مسلماً مهمترین – بخش بهینه سازی خارج از صفحه، لینک سازی است. این بخش بزرگی از سئو است، و همچنین یکی از سخت ترین آنها است..

ادامه مطلب

Technical SEO

سئو تکنیکال

برخی افراد سئوی فنی را به عنوان زیرمجموعه ای از سئوی درون صفحه طبقه بندی می کنند، اما ما در اینجا آن را به عنوان یک نوع منحصر به فرد در نظر می گیریم. به طور خلاصه، سئوی فنی به عوامل

ادامه مطلب

Local SEO

سئوی محلی

در حالی که بسیاری از کسب و کارها فقط به صورت آنلاین فعالیت می کنند، هنوز هزاران شرکت وجود دارند که مکانی فیزیکی دارند که در آن به مشتریان نیاز دارند. اگر مشتریان از در خانه …

ادامه مطلب

App store optimization

بهینه سازی اپلیکیشن

گوگل و بینگ تنها موتورهای جستجوی موجود نیستند. اپ استورها – به خصوص اپ استور اپل و پلی استور گوگل، کافه بازار و مایکت و سیبچه – هر روز تعداد زیادی از جستجوها را دریافت می کنند…

ادامه مطلب

YouTube SEO

سئو یوتیوب

سئوی یوتیوب مانند بهینه‌سازی فروشگاه اپلیکیشن، نوعی بهینه‌سازی خاص است، اما می‌تواند تفاوت زیادی در میزان ترافیک دریافتی شما ایجاد کند. بسیاری از مردم نمی دانند که یوتیوب یکی از …

ادامه مطلب

سوالات متداول درباره سئـــو سایت

SEO مخفف "Search Engine Optimization" است، که فرآیند دریافت ترافیک از نتایج جستجوی رایگان، ارگانیک، و طبیعی در موتورهای جستجو است. هدف آن بهبود موقعیت وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو است. به یاد داشته باشید، هر چه وب سایت شما در گوگل بالاتر لیست شود، مشتریان بیشتری آن را خواهند دید.

سئوی خوب شامل فعالیت های مختلفی است، مانند: شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با پتانسیل ترافیک جستجوی خوب، ایجاد محتوای مفید و باکیفیت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو و کاربران، داشتن لینک های مرتبط از سایت های با کیفیت بالا، میزان نتایج، این روزها سئو به عنوان یک فعالیت بازاریابی ضروری در نظر گرفته می شود.

از همان ابتدا، مهم است که تفاوت بین جستجوی طبیعی مترادف با سئو و جستجوی تبلیغی کلیکی را درک کنید. پنج تفاوت اصلی وجود دارد:
موقعیت مکانی
اولین تفاوت این است که نتایج جستجوی تبلیغی در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شوند و نتایج ارگانیک در زیر آنها ظاهر می شوند.
زمان
تفاوت کلیدی دیگر بین جستجوی تبلیغی و ارگانیک زمان است. با جستجوی تبلیغی، به نتایج فوری نزدیک می‌شوید، گاهی اوقات در چند دقیقه. در حالی که، با جستجوی ارگانیک، نتایج زمان بیشتری می برد - اغلب هفته ها، ماه ها و حتی سال ها. بنابراین باید بازی میان مدت و بلند مدت را با جستجوی ارگانیک انجام دهید.
پرداخت
وقتی صحبت از پرداخت به میان می‌آید، همانطور که از نام آن پیداست، ترافیک جستجوی تبلیغی پول پرداخت می‌شود. شما به ازای هر کلیک (PPC) بر اساس هزینه به ازای کلیک (CPC) پرداخت می کنید. منظور این است که هر بار که کاربر روی تبلیغ شما کلیک می کند، هزینه ای را پرداخت می کنید. بنابراین به جای تکیه بر ترافیک ارگانیک به وب سایت خود، با پرداخت پول به گوگل برای نمایش آگهی شما در زمانی که بازدیدکننده شما کلمه کلیدی شما را جستجو می کند، ترافیک صفحه خود را خریداری می کنید. برای جستجوی ارگانیک، ترافیک رایگان است، اگرچه نیاز به سرمایه گذاری منابع و زمان دارد.
ROI
از نظر بازگشت سرمایه یا بازگشت سرمایه، در واقع اندازه گیری آن با جستجوی پولی بسیار آسان تر است. این تا حدی به این دلیل است که گوگل داده‌های کلمه کلیدی بیشتری را ارائه می‌کند که می‌توانید در Google Analytics جمع‌آوری کنید. با این حال، با جستجوی پولی، ROI می تواند در طول زمان راکد یا کاهش یابد. با جستجوی ارگانیک، اندازه گیری ROI کمی سخت تر است، اما اغلب با گذشت زمان بهبود می یابد. در درازمدت، جستجوی ارگانیک می‌تواند بازده سرمایه‌گذاری بسیار خوبی را ارائه دهد.
سهم ترافیک
وقتی صحبت از سهم ترافیک به میان می‌آید، تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد جستجوگران روی نتایج پولی و ۷۰ تا ۸۰ درصد جستجوگران روی نتایج سئو کلیک می‌کنند. بنابراین سهم عمده کلیک ها در واقع روی نتایج ارگانیک است.

Domain Authority (DA) یک امتیاز رتبه‌بندی موتور جستجو است که توسط Moz ایجاد شده است که احتمال رتبه‌بندی یک وب‌سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) را پیش‌بینی می‌کند. امتیازات Domain Authority از یک تا ۱۰۰ متغیر است که امتیازات بالاتر مربوط به احتمال بیشتر رتبه بندی است.

Page Authority (PA) امتیازی است که توسط Moz ایجاد شده است که پیش بینی می کند یک صفحه خاص چقدر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بندی می کند. امتیازات Page Authority از یک تا ۱۰۰ متغیر است که امتیازات بالاتر مربوط به توانایی بیشتر برای رتبه بندی است.

به روز رسانی الگوریتم پاندا یک امتیاز به اصطلاح کیفیت را به صفحات وب اختصاص می دهد. سپس از این امتیاز به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می شود. در ابتدا، اثرات پاندا خفیف بود، اما در ژانویه ۲۰۱۶ به طور دائم در الگوریتم اصلی گوگل گنجانده شد. از آن زمان، انتشار به‌روزرسانی‌ها بیشتر شده است، بنابراین هم جریمه‌های پاندا و هم بازیابی سریع‌تر اتفاق می‌افتد. نحوه تنظیم: بررسی‌های منظم سایت را برای تکرار محتوا، محتوای نازک و پر کردن کلمات کلیدی انجام دهید. برای انجام این کار، به یک خزنده سایت مانند SEO PowerSuite's Website Auditor نیاز دارید. با ماژول WebSite Auditor’s همچنین می توانید از جریمه احتمالی جلوگیری کنید و صفحاتی را بدون خطر پر کردن تصادفی کلمات کلیدی ایجاد کنید. ویرایشگر محتوا صفحات رقبای برتر شما را تجزیه و تحلیل می کند و توصیه های سئو را بر اساس محتوایی که قبلاً در جستجوی گوگل موفق بوده است ارائه می دهد. و اگر می خواهید بررسی کنید که آیا محتوای شما در جای دیگری در وب تکرار شده است یا خیر، از یک بررسی کننده سرقت ادبی مانند Copyscape استفاده کنید.

هدف گوگل پنگوئن پایین آوردن رتبه سایت هایی است که بک لینک آنها غیر طبیعی به نظر می رسد. این به روز رسانی به ساخت لینک کم تلاش، مانند خرید لینک از مزارع پیوند و PBN پایان داد. نحوه تنظیم: برای در امان ماندن از اثرات به‌روزرسانی Google Penguin، رشد پروفایل پیوند خود را زیر نظر داشته باشید و با یک جستجوگر بک لینک مانند SEO SpyGlass بازرسی‌های منظم را انجام دهید. در داشبورد Summary ابزار، یک نمودار پیشرفت برای رشد پروفایل پیوند خود پیدا خواهید کرد. مراقب هر گونه افزایش غیرمعمول باشید: این ممکن است نتیجه حمله منفی سئو توسط رقبای شما باشد. آماری که می دانیم پنگوئن در نظر گرفته است در فرمول خطر مجازات SEO SpyGlass گنجانده شده است. به تب Penalty Risk بروید و لیست بک لینک خود را از بالاترین ریسک به کمترین مرتب کنید. پیوندهایی با ریسک بالای ۵۰ درصد باید بررسی شوند. اگر مشخص شد که آنها مخرب هستند، آنها را به فایل Disavow اضافه کنید، آن را دانلود کنید و به ابزار Disavow Links Google ارسال کنید..

چگونه کار می کند: RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است. این یک سیستم یادگیری ماشینی است که به گوگل کمک می‌کند تا معنای پشت سؤالات را بفهمد و بهترین نتایج جستجو را در پاسخ به آن سؤالات ارائه دهد. گوگل RankBrain را سومین فاکتور مهم رتبه بندی می نامد. در حالی که ما فرمول دقیق پشت این به‌روزرسانی بزرگ را نمی‌دانیم، اتفاق نظر این است که RankBrain مسئول سفارشی کردن نتایج جستجوی Google کاربر است. اساساً، گوگل فراتر از پرس و جوی جستجوی افراد می رود و زمینه بزرگتر مانند مترادف ها، کلمات ضمنی و تاریخچه جستجوی شخصی را در نظر می گیرد. نحوه تنظیم: با کمک تجزیه و تحلیل رقابتی، صفحات خود را برای ارتباط و جامعیت بهینه کنید. با استفاده از ابزار TF-IDF حسابرس وب سایت، می توانید لیست کاملی از اصطلاحات و مفاهیم مرتبط را که توسط تعداد زیادی از رقبای برتر خود استفاده می شود، کشف کنید. راهی برای اضافه کردن این عبارات به محتوای خود پیدا کنید و خواهید دید که ارتباط جستجوی شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد..

الگوریتم مرغ مگس خوار به گوگل کمک می کند تا پرس و جوهای جستجو را بهتر تفسیر کند و نتایجی را ارائه دهد که با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد (برخلاف عبارات فردی درون پرس و جو). در حالی که کلمات کلیدی همچنان مهم هستند، الگوریتم مرغ مگس خوار این امکان را برای یک صفحه برای یک پرس و جو رتبه بندی می کند، حتی اگر حاوی کلمات دقیقی باشد که جستجوگر وارد کرده است. این امر با کمک پردازش زبان طبیعی که بر نمایه سازی معنایی نهفته، اصطلاحات و مترادف های همزمان متکی است، به دست می آید. نحوه تنظیم: تحقیقات کلمات کلیدی خود را گسترش دهید و بر مفاهیم پشت کلمات کلیدی تمرکز کنید. جستجوهای مرتبط، مترادف ها و اصطلاحات همزمان را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. منابع عالی چنین ایده هایی جستجوهای مرتبط با گوگل و سوالات مرتبط با گوگل و همچنین پیشنهادات تکمیل خودکار گوگل هستند. همه آنها را در ماژول تحقیق کلمات کلیدی Rank Tracker گنجانده شده است.

به‌نظر می‌رسد به‌روزرسانی Google Medic به طور نامتناسبی بر وب‌سایت‌های پزشکی و همچنین سایر وب‌سایت‌هایی که با تصمیم‌های بالقوه تغییر دهنده زندگی (مالی، حقوق، آموزش) مرتبط هستند، تأثیر می‌گذارد. اگرچه صراحتاً تأیید نشده است، نمایندگان Google اشاره کرده‌اند که این به‌روزرسانی برخی از سیگنال‌های E-A-T (تخصص، اختیار، اعتماد) را از سند دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت اجرا کرده است. نحوه تنظیم: تا به امروز، هیچ استراتژی بازیابی اثبات شده ای برای به روز رسانی Medic وجود ندارد. برخی از سئوکارها استخدام نویسندگان خبره را برای اعتبار بخشیدن به وب سایت خود پیشنهاد می کنند، برخی دیگر ادعا می کنند که راه حل در ایجاد نهادهایی برای برند شما است. اما، اگر بخواهیم به حقایق پایبند باشیم، تنها راه قابل اعتماد برای افزایش اعتبار وب سایت شما، افزایش پروفایل بک لینک شماست. یک رویکرد کارآمد استفاده از ابزار تحقیق بک لینک، مانند SEO SpyGlass، و قرض گرفتن ایده های بک لینک از رقبای خود است..

چگونه کار می کند: این به روز رسانی الگوریتم گوگل از فناوری پردازش زبان طبیعی برای درک بهتر عبارت های جستجو، تفسیر متن، شناسایی موجودیت ها و روابط بین موجودیت ها استفاده می کند. دیده‌ایم که به‌روزرسانی‌های پاندا، مرغ مگس‌خوار و RankBrain از کلمات کلیدی فاصله می‌گیرند، و به‌روزرسانی BERT نقطه اوج این تلاش است – این به Google اجازه می‌دهد تا تفاوت‌های بسیار بیشتری را در جستجوها و نتایج جستجو درک کند. نحوه تنظیم: بالاخره روزی را دیدیم که گوگل واقعاً به نوشتن خوب پاداش می‌دهد. مثل هرگز قبل از این، مهم است که برای کپی معنادار تلاش کنید. این به این معنی است که شما باید به راحتی به کلمات کرکی بپردازید و یک سبک نوشتاری تشریحی اتخاذ کنید. همچنین ایده خوبی است که هنگام ایجاد کپی تحقیقات مربوط به موجودیت را انجام دهید - از جمله موجودیت های مرتبط به ایجاد زمینه برای محتوای شما کمک می کند...

چگونه کار می کند: از سال ۲۰۱۷، گوگل شروع به معرفی به روز رسانی های بزرگتر به عنوان به روز رسانی های اصلی گوگل کرده است. از آن زمان، حتی شفافیت کمتری در مورد اینکه این به‌روزرسانی‌ها چیست و کدام بخش از جستجو را بهبود می‌بخشد، وجود دارد. SEO ها اغلب تغییرات رتبه بندی پس از به روز رسانی را دنبال می کنند و سعی می کنند بفهمند دقیقا چه چیزی تغییر کرده است، اما به ندرت یک مشاهده قطعی وجود دارد. این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی‌های اصلی Google فقط پیشرفت‌هایی در به‌روزرسانی‌های قبلی Google یا شاید بسته‌هایی از به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر باشد که با هم گره خورده‌اند. نحوه تنظیم: از آنجایی که اثرات به‌روزرسانی‌های اصلی Google اغلب ناشناخته هستند، یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که تاریخچه SERP را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود ردیابی کنید. پس از انجام به‌روزرسانی، می‌توانید بررسی کنید که کدام یک از رقبای شما در رتبه‌بندی بالا یا پایین رفته‌اند و در مورد عوامل مؤثر حدس‌های دقیقی بزنید. برای شروع ردیابی تاریخچه SERP خود، Rank Tracker را راه اندازی کنید، به Target Keywords > Rank Tracking > SERP Analysis بروید و روی Record SERP data کلیک کنید. این ابزار شروع به ردیابی ۳۰ موقعیت برتر SERP برای هر یک از کلمات کلیدی شما می کند..

دسته بندی ها…